Sporta sasniegumiVieglatlētika

 
 

 

MSĢ vieglatlētikas nodaļas audzēkņu starti 2013.gada sezonā. Tabulu skatīt šeit:


Vieglatlētikas nodaļas īsa vēsture.

Skola sāka darboties 1965.gada 1.septembrī. Te mācījās un trenējās no 6.-11.klasei. Vieglatlētikas nodaļa sāka darboties no pirmās dienas.
Pirmie mūsu nodaļas panākumi tika gūti PSRS laikos, kad mūsu audzēkņi izcīnīja labas vietas,Vissavienības skolēnu spartakiādēs. Pirmo panākumu guvēji bija:
P.Mazūrs - sudraba medaļa vesera mešanā 1970.g. Erevānā;
H.Jirjens - bronzas medaļa tāllēkšanā 1974.g. Alma - Atā;
A.Karāns - bronzas medaļa 10 km soļošanā 1974.g. Alma - Atā;
J.Pugačovs - 4.vieta lodes grūšanā 1974.g. Alma - Atā.
Pirmā, kas izpildīja sporta meistares normu Murjāņos, bija vieglatlētikas nodaļas audzēkne Dace Breidaka.
40.jubilejas gadā atklāts rekonstruētais stadions. Tagad tajā var trenēties daudz labākos apstākļos nekā iepriekš, lai gan - arī agrāk te izaudzis ne viens vien meistars. Vieglatlētikas nodaļas lepnums ir Jānis Ķipurs, kurš olimpisko zeltu ieguva ziemas spēlēs (bobslejā), un olimpiskie vicečempioni soļotājs Aigars Fadejevs un šķēpmetējs Ainārs Kovals. Eiropas čempions lodes grūšanā Jānis Bojārs. Atlantas Olimpiskajās spēlēs mūsu Valsts komandas karognesējs bija Einārs Tupurītis.
Mūsu vieglatlēti katru gadu no Pasaules un Eiropas junioru čempionātiem pārved medaļas. Ģimnāzijas labo slavu pasaulē ar medaļām spodrinājuši Jolanta Dukure, Aigars Fadejevs, Māris Putenis, Jānis Liepa, Ainārs Kovals, Inga Kožarenoka, Ilze Gribule, Atis Vaisjūns, Līna Mūze. Vēl daudzi citi izcīnījuši vietas labāko sešniekā. Par treneru meistarību un māku liecina tas, ka Olimpiskajās spēlēs startējuši 30 vieglatlētikas nodaļas audzēkņi.


 Vieglatlētikas nodaļas sasniegumi 1995. - 2012.gads.

  • 1995.gads
    • V Pasaules meistarsacīkstes Gēteburgā Einārs Tupurītis izcīnīja 17.vietu ar rezultātu 1:46,45.
    • XIII Eiropas junioru meistarsacīkste Niģerihāzā Renārs Vavžiks izcīnīja 7.vietu šķēpa mešanā ar rezultātu 65.34m.
    • Eiropas jaunatnes Olimpiskās dienas Batha Andis Anškins izcīnīja bronzas medaļu šķēpa mešana ar rezultātu 61,12m.
    • Eiropas jaunatnes Olimpiskās dienas Batha Līga Kļaviņa augstlēkšanā ar 1,75m izcīnīja 8.vietu.
  • 1996.gads
    • XXVI Olimpiskās spēles Atlantā Aigars Fadejevs izcīnīja 6.vietu 20km soļošanā ar rezultātu 1.20:47.
    • XXVI Olimpiskās spēles Atlantā Einārs Tupurītis izcīnīja 11.-12.vietu ar rezultātu 1:46,41
    • XXVI Olimpiskās spēles Atlantā Rojs Piziks izcīnīja 23.vietu 10-cīņā ar rezultātu 7994 punkti.
    • XXVI Olimpiskās spēles Atlantā Egils Tēbelis izcīnīja 42.vietu 400m barjerskrējienā ar rezultātu 40,73
    • IAAF VI Pasaules meistarsacīkstes junioriem Sidnejā Viktors Lācis izcīnīja 6.vietu 800m skrējienā 1:50,11
  • 1997.gads
    • VI Pasaules meistarsacīkstes telpās Parīzē Einārs Tupurītis izcīnīja 6.vietu 800m skrējienā ar rezultātu 1:47,47
    • I Eiropas meistarsacīkstes U-23 Turku Aigars Fadejevs izcīnīja Eiropas čempiona titulu 20km soļošanā ar rezultātu 1.19:58
    • I Eiropas meistarsacīkstes U-23 Turku Viktors Lācis izcīnīja 6.vietu 800m skrējienā ar rezultātu 1:48,49
    • XIV Eiropas meistarsacīkstes junioriem Ļubļanā Jolanta Dukure izcīnīja 5.vietu 5000m soļošanā ar rezultātu 22.30:1
    • XIV Eiropas meistarsacīkstes junioriem Ļubļanā Endija Rezgale izcīnīja 6.vietu 1500m skrējienā ar rezultātu 4:26,93
  • 1998.gads
    • XXV Eiropas meistarsacīkstes telpās Volensijā Einārs Tupurītis 800m skrējienā izcīnīja 7.vietu ar rezultātu 1:48,49
    • XXV Eiropas meistarsacīkstes telpās Volensijā Anita Trumpe 60m barjerskrējienā izcīnīja 11.vietu ar rezultātu 8,27
    • VII Pasaules meistarsacīkstes junioriem Anesī Jolanta Dukure 5000m soļošanā izcīnīja 2.vietu ar rezultātu 21:17,89
    • XVII Eiropas meistarsacīkstēs Budapeštā Aigars Fadejevs 20km soļošanā izcīnīja 2.vietu ar rezultātu 1.21:25
    • XVII Eiropas meistarsacīkstēs Budapeštā Anita Trumpe 100m barjerskrējienā izcīnīja 17.vietu ar rezultātu 13,65
    • XVII Eiropas meistarsacīkstēs Budapeštā Viktors Lācis 800m skrējienā izcīnīja 18.vietu ar rezultātu 1:47,58
    • Pasaules jaunatnes spēles Maskavā Inga Kožarēnoka šķēpa mešanā izcīnīja sudraba medaļu ar rezultātu 49,85m
  • 1999.gads
    • I Pasaules meistarsacīkstes jauniešiem Inga Kožarenoka šķēpa mešanā izcīnīja 6.vietu ar rezultātu 45.25m
    • II Pasaules meistarsacīkstes U-23 Gēteborgā Viktors Lācis 800m skrējienā izcīnīja 6.vietu ar rezultātu 1:48,33
    • XV Eiropas meistarsacīkstes junioriem Rīgā čempiona godā Māris Putenis 10000m soļošanā ar rezultātu 40:27,37
    • XV Eiropas meistarsacīkstes junioriem Rīgā Jānis Liepa šķēpa mešanā izcīnīja 4.vietu ar rezultātu 76,12m
    • XV Eiropas meistarsacīkstes junioriem Rīgā Aivars Kadaks 10000m soļošanā izcīnīja 5.vietu ar rezultātu 40:42,13
    • XV Eiropas meistarsacīkstes junioriem Rīgā Līga Kļaviņa augstlēkšanā izcīnīja 8.vietu ar rezultātu 1,79m
    • XV Eiropas meistarsacīkstes junioriem Rīgā Māris Urtāns diska mešanā izcīnīja 9.vietu ar rezultātu 47,05m
    • VII Pasaules meistarsacīkstes Seveļā Modris Liepiņš 50km soļošanā izcīnīja 11.vietu ar rezultātu 3.57:11
    • Vispasaules ģimnaziāde Šanhajā Jānis Liepa izcīnīja sudraba medaļu šķēpa mešanā 73,56m.
    •  Vispasaules ģimnaziāde Šanhajā Inga Kožarēnoka izcīnīja bronzas medaļu šķēpa mešanā ar rezultātu 51,23m
    •  Eiropas jaunatnes Olimpiskajās dienās Esbjergā Inga Kožarenoka izcīnīja Bronzas medaļu šķēpa mešanā.
  • 2000.gads
  • XXVII Olimpiskās spēles Sidnejā Aigars Fadejevs 50km soļošanā izcīnīja sudraba medaļu ar rezultātu 3.43:40 un 14.vietu 20km soļošanā ar rezultātu 1.22:43
  • XXVII Olimpiskās spēles Sidnejā Modris Liepiņš 50km soļošanā izcīnīja 9.vietu ar rezultātu 3.48:36
  • XXVII Olimpiskās spēles Sidnejā Viktors Lācis 800m skrējienā izcīnīja 17.vietu ar rezultātu 1:47,24
  • XXVII Olimpiskās spēles Sidnejā Jolanta Dukure 20km soļošanā izcīnīja 30.vietu ar rezultātu 1.36:54
  • XXVII Olimpiskās spēles Sidnejā Inga Kožarenoka šķēpa mešanā izcīnīja 30.vietu ar rezultātu 53,83m
  • XXVII Olimpiskās spēles Sidnejā Anita Trumpe 100m barjerskriešanā izcīnīja 33.vietu ar rezultātu 13,77
  • XXVII Olimpiskās spēles Sidnejā vēl startēja Māris Putenis, kuru diskvalificēja 20km soļošanā un augstlēkšanā sākuma augstumu neveica Līga Kļaviņa.
  • VII Pasaules meistarsacīkstes junioriem Santjāgo Inga Kožarenoka šķēpa mešanā izcīnīja 2.vietu ar rezultātu 54,64m
  • VII Pasaules meistarsacīkstes junioriem Santjāgo Jānis Liepa šķēpa mešanā izcīnīja 4.vietu ar rezultātu 71,93m
  • VII Pasaules meistarsacīkstes junioriem Santjāgo Ilze Gribule šķēpa mešanā izcīnīja 10.vietu ar rezultātu 46,47m
  • VII Pasaules meistarsacīkstes junioriem Santjāgo Aivars Kadaks 10000m soļošanā izcīnīja 12.vietu ar rezultātu 44:08,44
  • VII Pasaules meistarsacīkstes junioriem Santjāgo Dace Ruskule diska mešanā izcīnīja 12.vietu ar rezultātu 47,98m
  • VII Pasaules meistarsacīkstes junioriem Santjāgo Māris Urtāns diska mešanā izcīnīja 14.vietu ar rezultātu 50,63m
  • 2001.gads
  • VIII Pasaules čempionāts telpās Lisabonā Līga Kļaviņa 7-cīņā izcīnīja 7.vietu ar rezultātu 4334punkti
  • II Pasaules čempionāts jauniešiem Debrecenā Liene Puriņa 100m skrējienā izcīnīja 30.vietu ar rezultātu 12,57
  • VIII Pasaules čempionāts Edmontonā Aigars Fadejevs 50km soļošanā izcīnīja 4.vietu ar rezultātu 3.46:20
  • III Eiropas čempionāts U-23 Amsterdamā Līga Kļaviņa izcīnīja čempiones titulu 7-cīņā ar rezultātu 6279punkti
  • III Eiropas čempionāts U-23 Amsterdamā Jānis Liepa šķēpa mešanā izcīnīja bronzas medaļu ar rezultātu 74,26m
  • III Eiropas čempionāts U-23 Amsterdamā Ainārs Kovals šķēpa mešanā izcīnīja 4.vietu ar rezultātu 73,22m
  • III Eiropas čempionāts U-23 Amsterdamā Jolanta Dukure 20km soļošanā izcīnīja 8.vietu ar rezultātu 1.34:26
  • III Eiropas čempionāts U-23 Amsterdamā Aivars Kadaks 20km soļošanā izcīnīja 10.vietu ar rezultātu 1.25;42
  • III Eiropas čempionāts U-23 Amsterdamā Andis Anškins šķēpa mešanā izcīnīja 12.vietu ar rezultātu 68,92m
  • III Eiropas čempionāts U-23 Amsterdamā Dace Ruskule diska mešanā izcīnīja 12.vietu ar rezultātu 52,79m
  • XVI Eiropas čempionāts junioriem Grosseto Atis Vaisjūns izcīnīja bronzas medaļu 10-cīņā ar rezultātu 7497punkti
  • XVI Eiropas čempionāts junioriem Grosseto Jānis Karlivāns 10-cīņā izcīnīja 4.vietu ar rezultātu 7404punkti
  •  Eiropas jaunatnes Olimpiskās dienas Mursijā Ilze Gribule izcīnīja zelta medaļu šķēpa mešanā.
  •  Eiropas jaunatnes Olimpiskās dienas Mursijā Guntis Vilberts tāllēkšanā izcīnīja 4.vietu ar rezultātu 7,03m
  • Eiropas jaunatnes Olimpiskās dienas Mursijā Armands Celitāns šķēpa mešanā izcīnīja 5.vietu.
  • 2002.gads
  • IX Pasaules junioru čempionāts Kingstonā Ilze Gribule šķēpa mešanā izcīnīja sudraba medaļu ar rezultātu 54,16m
  • XVIII Eiropas čempionāts Minhenē Līga Kļaviņa 70cīņā izcīnīja 8.vietu ar rezultātu 5996punkti
  • XVIII Eiropas čempionāts Minhenē Modris Liepiņš 50km soļošanā izcīnīja 9.vietu ar rezultātu 3.52:36
  • XVIII Eiropas čempionāts Minhenē Inga Kožarenoka šķēpa mešanā izcīnīja 11.vietu ar rezultātu 55,28m
  • 2003.gads
  • IV Eiropas čempionāts U-23 Bidgoščā Atis Vaisjūns izcīnīja bronzas medaļu 10-cīņā ar rezultātu 7681punkti
  • IV Eiropas čempionāts U-23 Bidgoščā Dace Ruskule diska mešanā izcīnīja 6.vietu ar rezultātu 52,31m
  • IV Eiropas čempionāts U-23 Bidgoščā Ainārs Kovals šķēpa mešanā izcīnīja 6.vietu ar rezultātu 72,68m
  • IV Eiropas čempionāts U-23 Bidgoščā Jānis Liepa šķēpa mešanā izcīnīja 9.vietu ar rezultātu  67,41m
  • XVII Eiropas junioru čempionāts Tamperē Ilze Gribule izcīnīja bronzas medaļu šķēpa mešanā ar rezultātu 56,38m
  • 2004.gads
  • X Pasaules junioru čempionāts Grosseto Ingus Janevics 10000m soļošanā izcīnīja 15.vietu ar rezultātu 42:22,06
  • XXVIII Olimpiskās spēles Atēnās Aigars Fadejevs 20km soļošanā izcīnīja 9.vietu ar rezultātu 1.22:08 un 50km soļošanā 11.vieta ar rezultātu 3.52:52
  • XXVIII Olimpiskās spēles Atēnās Jānis Karlivāns 10-cīņā izcīnīja 25.vietu ar rezultātu 7583punkti
  • XXVIII Olimpiskās spēles Atēnās Modris Liepiņš 50km soļošanā izcīnīja  25.vietu ar rezultātu 4.04:26
  • XXVIII Olimpiskās spēles Atēnās Dace Ruskule diska mešanā izcīnīja 28.vietu ar rezultātu 57,43m
  • XXVIII Olimpiskās spēles Atēnās Ilze Gribule šķēpa mešanā izcīnīja 34.vietu ar rezultātu 54,92m.
  • 2005. gads
    1. Diāna Ozoliņa - EJOF sacensībās diska mešanā 2.vieta.1
    2. Ilze Gribule - Eiropas čempionāts U-23 grupā šķēpa mešanā 6.vieta.
    3. Inga Kožarenoka - Latvijas rekordiste šķēpa mešanā.
    4. Ainārs Kovals - pasaules čempionāts pieaugušajiem šķēpa mešanā 7.vieta. 
    5. Arnis Rumbenieks - pasaules čempionāts jauniešiem 10000 m soļošanā 9.vieta.
    6. Inguss Janēvics - Eiropas čempionāts junioriem 10000 m soļošanā 7.vieta.
  • 2006.gads
    • Ainārs Kovals - Eiropas ziemas kausā garajās mešanās, šķēpa mešanā 3.vieta.
    • Dace Ruskule - NCAA studentu čempione diska mešanā 1.vieta.
    • Ainārs Kovals - XIX Eiropas čempionātā šķēpa mešanā 5.vieta.
    • Jolanta Dukure - XIX Eiropas čempionātā soļošanā 9.vieta.
    • Aiga Grabuste - XI Pasaules junioru čempionātā daudzcīņā 9.vieta.
  • 2007.gads
    • Jānis Karlivāns - Eiropas ziemas čempionātā 10 – cīņā 10.vieta.
    • Jānis Karlivāns - jauns Latvijas rekords 10 – cīņā 8271 punkti.
    • Ilva Bikanova - V Pasaules jaunatnes čempionātā augstlēkšanā 6.vieta.
    • Aiga Grabuste - XIX Eiropas junioru čempionātā 7 – cīņā 1.vieta.
    • Kārlis Alainis - Eiropas čempionātā U–23 šķēpa mešanā 2.vieta.
    • Ilva Bikanova - EJOF Belgradā augstlēkšanā 4.vieta.
    • Māris Urtāns - Pasaules Universiādē lodes grūšanā 2.vieta.
    • Ainārs Kovals - Pasaules Universiādē šķēpa mešanā 3.vieta.
    • Oskars Siļčenoks - Pasaules Universiādē diska mešanā 6.vieta.
  • 2008.gads
    • Edgars Eriņš - labo Latvijas rekordu ziemas septiņcīņā - 5787
    • Ingus Janevics - Pasaules kauss soļošanā Čeboksaros 10.vieta.
    • Oskars Siļčenoks - Eiropas kausa izcīņa II līgā 2.vieta.
    • Ainārs Kovals - Olimpiskās spēles Pekinā – sudraba medaļa ar rezultātu 86,64.
    • XXIX Olimpiādes spēlēs Pekinā startēja 8 Murjāņu sporta ģimnāzijas vieglatlētikas nodaļas absolventi: A.Kovals, M.Urtāns, I.Janevics, I.Kazakēvičs, J.Dukure, J.Karlivāns, A.Grabuste un Igaunijas komandu maratonā pārstāvēja mūsu Pāvels Loskutovs.
  • 2009.gads
    • Aiga Grabuste - Eiropas čempione junioriem U-23 septiņcīņā – 6396
    • Anita Kažemāka - Eiropas junioru čempionātā 9.vieta 10000 m soļošanā.
    • Arnolds Strenga - EJOF sudraba medaļa šķēpa mešanā 69,73
    • Linda Ozola - EJOF 7.vieta lodes grūšanā 12.97
    • Ritvars Dombrovskis - EJOF 10.vieta 2000 m/šķ 6:12,50
    • Māris Urtāns - Pasaules Universiādē 5.vieta lodes grūšanā 19.09
  • 2010.gads
    • Līna Mūze - Pasaules junioru vicečempione šķēpa mešana 56.64
    • Māris Urtāns - Eiropas čempionātā vieglatlētikā 4.vieta lodes grūšanā 20,72
    • Māris Urtāns - Eiropas klubu čempionāta II līga Banska Bistrica 3.vieta lodes grūšanā.
    • Oskars Vaisjūns - Eiropas klubu čempionāta II līga Banska Bistricā 5.vieta diska mešanā.
    • Kārlis Alainis - Eiropas klubu čempionāta II līga Banska Bistricā 4.vieta šķēpa mešanā.
    • Liene Puriņa - Eiropas klubu čempionāta II līga Banska Bistricā 8.vieta 200m.
    • Ieva Ješkina - Eiropas klubu čempionāta II līga Banska Bistricā 5.vieta 400 m/b.
  • 2010.gads
    • Aiga Grabuste - Pasaules čempionātā telpās, Dohā, 9.vieta daudzcīņā.
    • Māris Urtāns - Pasaules čempionātā telpās, Dohā, 13.vieta lodes grūšanā.
    • Līna Mūze - Pasaules junioru vicečempione šķēpa mešanā, Monktonā, 56.64
    • Māris Urtāns - Eiropas čempionātā vieglatlētikā Barselonā 4.vieta lodes grūšanā 20,72
    • Ainārs Kovals - Eiropas čempionātā vieglatlētikā, Barselonā, 6.vieta šķēpa mešanā 81,19
    • Atis Vaisjūns - Eiropas čempionātā vieglatlētikā Barselonā 19.vieta 10-cīņā.
    • Arnis Rumbenieks - Eiropas čempionātā vieglatlētikā Barselonā 23.vieta 20km soļošanā.
    • Arnolds Strenga - Pasaules junioru čempionātā Monktonā 22.vieta šķēpa mešanā.
    • Māris Urtāns - Eiropas komandu čempionātā Belgradā 1.vieta lodes grūšanā.
    • Oskars Vaisjūns - Eiropas komandu čempionātā Belgradā 1.vieta diska mešanā.
    • Līga Velvere - Eiropas komandu čempionātā Belgradā 6.vieta 400m.
    • Aiga Grabuste - Eiropas komandu čempionātā Belgradā 7.vieta 100 m/b.
  • 2011.gads
    • Aiga Grabuste - Eiropas čempionātā telpās, Parīzē, 10.vieta daudzcīņā.
    • Māris Urtāns - Eiropas čempionātā telpās, Parīzē, 12.vieta lodes grūšanā.
    • Māris Urtāns - Eiropas komandu čempionātā Novisadā 1.vieta lodes grūšanā.
    • Madara Raupa - Eiropas komandu čempionātā Novisadā 7.vieta diska mešanā.
    • Undīne Dindune - Pasaules jaunatnes čempionātā Lillē 5.vieta augstlēkšanā.
    • Gatis Čakšs - Pasaules jaunatnes čempionātā Lillē 8.vieta šķēpa mešanā.
    • Raivo Saulgriezis - Pasaules jaunatnes čempionātā Lillē 30.vieta 10km soļošanā.
    • Līna Mūze - Eiropas junioru čempionātā Tallinā 2.vieta šķēpa mešanā.
    • Valters Geriņš - Eiropas junioru čempionātā Tallinā 14.vieta 10km soļošanā.
    • Linda Ozola - Eiropas junioru čempionātā Tallinā 16.vieta lodes grūšanā.
    • Anita Kažemāka - Eiropas U-23 čempionātā Ostrovā 6.vieta 10km soļošanā.
    • Līga Velvere - Eiropas U-23 čempionātā Ostrovā 17.vieta 400 m/b.
    • Gatis Čakšs - EJOF Trabzonā 4.vieta šķēpa mešanā.
    • Madara Raupa - EJOF Trabzonā 11.vieta diska mešanā.
    • Undīne Dindune - EJOF Trabzonā 13.vieta augstlēkšanā.
    • Evelīna Petunova -EJOF Trabzonā 15.vieta lodes grūšanā.
    • Andreja Samburs - EJOF Trabzonā 16.vieta lodes grūšanā.
    • Aiga Grabuste - Pasaules čempionātā Degu 12.vieta 7-cīņā.
  • 2012.gads
    • Aiga Grabuste - XIV Pasaules čempionātā telpās Stambulā 18.vieta tāllēkšanā.
    • Anita Kažemāka - XXV Pasaules kausa izcīņā soļošanā 40.vieta 20km soļošanā.
    • Raivo Saulgriezis - XXV Pasaules kausa izcīņā soļošanā 63.vieta 10km soļošanā.
    • Aiga Grabuste - XXI Eiropas čempionātā Helsinkos 4.vieta 7-cīņā.
    • Līna Mūze - XXI Eiropas čempionātā Helsinkos 10.vieta šķēpa mešanā.
    • Māris Urtāns - XXI Eiropas čempionātā Helsinkos 15.vieta lodes grūšanā.
    • Ainārs Kovals - XXI Eiropas čempionātā Helsinkos 15.vieta šķēpa mešanā.
    • Oskars Vaisjūns - XXI Eiropas čempionātā Helsinkos 25.vieta diska mešanā.
    • Undīne Dindune - XIV Pasaules junioru čempionātā Barselonā 14.vieta augstlēkšanā.
    • Mārcis Grēns - XIV Pasaules junioru čempionātā Barselonā 48.vieta šķēpa mešanā.
    • Līna Mūze - XXX Olimpskās spēles Londonā 13.vieta šķēpa mešanā.
    • Ainārs Kovals - XXX Olimpskās spēles Londonā 17.vieta šķēpa mešanā.
    • Edgars Eriņš - XXX Olimpskās spēles Londonā 22.vieta 10-cīņā.
    • Māris Urtāns - XXX Olimpskās spēles Londonā 27.vieta lodes grūšanā.
    • Arnis Rumbenieks - XXX Olimpskās spēles Londonā 45.vieta 20km soļošanā.
    • Igors Kazakēvičš - XXX Olimpskās spēles Londonā 45.vieta 50km soļošanā.
    • Aiga Grabuste - XXX Olimpskās spēles Londonā DNF.