Sadarbības partneri

 


 

 


 

 

PARAKSTĪTS SADARBĪBAS MEMORANDS

PAR SPORTA ZINĀTNES UN PRAKSES SKOLAS IZVEIDI

2019.g. 24.aprīlī, Murjāņu sporta ģimnāzijā (MSĢ) tika parakstīts sadarbības memorands starp Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmiju (LSPA), MSĢ un Latvijas Sporta izglītības iestāžu direktoru padomi par Sporta zinātnes un prakses skolas izveidi. Sporta izglītības speciālistu iniciatīva domāta sporta skolu audzēkņiem, viņu treneriem un sporta skolotājiem, lai papildinātu viņu zināšanas sporta jomā, veiktu treniņu procesa uzlabojumus un sniegtu jaunu zināšanu pieredzi.

Vienošanos parakstīja idejas iniciators, LSPA rektors profesors Juris Grants, MSĢ direktore Ingrīda Amantova un Latvijas Sporta izglītības iestāžu direktoru padomes priekšsēdētājas vietnieks Aivars Fridrihsons.

Pēc sadarbības memoranda parakstīšanas profesors Grants uzsvēra, ka LSPA kopā ar sadarbības partneriem organizēs izglītojošus pasākumus – LSPA speciālistu seminārus, lekcijas un praktiskās nodarbības, sporta skolotājiem, sporta skolu treneriem un audzēkņiem, par aktuāliem sporta jomas jautājumiem, ar bāzes vietu Murjāņos.

Šodien parakstītais memorands ir jauns sadarbības līmenis un atgādinājums sporta praktiķiem par nepieciešamību vienmēr būt radošiem treniņu procesa pilnveides meklējumos, neaizmirstot par jaunu zināšanu apgūšanu un zinātniskās izpētes iespējām šajos meklējumos. Dzīvojam mācīšanās laikā, pētījumi liecina, ka mūsdienās ir jāmācās visu laiku. Mēs šīs zināšanas piedāvāsim atsvaidzināt ar jaunākajām sporta pētniecības atziņām,” teica J.Grants.

Arī Ingrīdu Amantovu, parakstot memorandu norādīja, ka MSĢ labprāt iesaistās šajā sadarbībā, jo praksē novērots sporta skolu audzēkņu zināšanu trūkums par daudzām sporta pamatlietām - fizioloģiskiem procesiem, higiēnu vai treniņu slodzēm.

Pēc memoranda parakstīšanas MSĢ audzēkņi, kā arī sporta skolu audzēkņi un treneri no Cēsīm, Siguldas un Valmieras piedalījās pirmajās “Sporta zinātnes un prakses skolas” nodarbībās.

LSPA doktorants, airētājs Mārtiņš Veispals sniedza ievadu treniņu teorijas pamatos. Savukārt LSPA maģistrantūras absolvents Ēriks Aļaškevičs dalījās savās zināšanās par elpošanas vingrinājumu ietekmi uz stresa mazināšanu pirms sacensībām un treniņiem.

ZINĀŠANAI

Memoranda sadarbības jomas:
- koordinēti sadarboties, kopīgi apzināt iespējas un īstenot konkrētākas aktivitātes, lai paplašinātu un stiprinātu Latvijas reģionu sporta izglītības iestāžu vidējās izglītības pakāpes audzēkņu, sporta skolotāju un treneru interesi, zināšanas un sapratni par sporta zinātnes saistību ar praksi;

- aktivitātes ir īstenojamas kā jēgpilni plānots, daudzveidīgs un plašs izglītojošs darbs, tostarp izmantojot MSĢ infrastruktūru un LSPA intelektuālo potenciālu.