Sporta sasniegumiKamaniņu sports

Šonedēļ startējam:

  • BALTIJAS U16 UN U20 KOMANDU ČEMPIONĀTS vieglatlētikā (21.07.2018.)

     

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kamaniņu sporta nodaļas īsa vēsture

Murjāņos kamaniņu nodaļa tiek atvērta 1977.gada 1.septembrī, pateicoties Rolandam Upatniekam. Un jau pēc gada entuziasta un fanātiķa R.Upatnieka vadībā tiek uzbūvēta kamaniņu trase Murjāņos, lai labāk varētu veikt mācību treniņu darbu.

Sākumā nodaļā bija 20 audzēkņi – no 6.kl. līdz 11.kl. 80-to gadu sākumā nodaļā bija 45 audzēkņi un 7 treneri. Katru rudeni nodaļas audzēkņi brauca uz MT nometnēm Sibīrijas trasēs. Arī panākumi neizpalika – vairāki desmiti čempionātu laureāti un čempioni.

Pēc Latvijas neatkarības atgūšanas MSĢ kamaniņu braucēji godam turpina aizsāktās tradīcijas ar panākumiem startējot starptautiskās sacensībās. Junioru pasaules čempionātos ir izcīnītas visa kaluma medaļas.

Pirmie Pasaules junioru čempioni 1993.gadā ir Andis Neparts ar Sandri Bērziņu divvietīgajās kamanās, bet Klāvs Vasks ar Sandri Līvzemnieku ieguva bronzas medaļas. Kopā komandu vērtējumā – bronza. 1998.gadā par Pasaules junioru čempionu kļuva Mārtiņš Rubenis, komandai sudraba medaļas. Šajā gadā pirmo reizi Pasaules kausa kopvērtējumā trešie – Vilnis Ozoliņš un Jānis Možajevs.

2004.gadā par Pasaules kausa ieguvējiem kopvērtējumā kļuva Andris Šics un Lauris Bērziņš. 2005.gadā PJČ – bronza Ritvaram Šteinam. 2007.gadā PJČ – bronza komandu braucienā. 2008.gadā PJČ – bronza Oskaram Gudramovičam un Pēterim Kalniņam.

Pēc neatkarības atgūšanas MSĢ audzēkņi veidojuši Latvijas Olimpiskās izlases kodolu visās Olimpiādēs un citās starptautiskās sacensībās.

2003.gadā Pasaules čempionātā M.Rubenis – sudraba medaļa. Komandai (M.Rubenis, A.Orlova, Z.Berkolds / S.Bērziņš) – arī sudrabs. 2004.gadā M.Rubenis – trešais PČ. 2006.gadā OS Turīnā – bronza M.Rubenim. 2008.gadā Eiropas čempioni komandām – M.Rubenis,M.Tīruma un Andris Šics ar Juri Šicu. PČ – bronza komandai – A.Orlova un A.Šics ar J.Šicu.

Pašlaik MSĢ mācās 16 audzēkņi no 8.kl. līdz 12.kl.

 


Kamaniņu nodaļa:
Olimpisko spēļu dalībnieki: 15 
Olimpiskās medaļas: 2 
Pasaules un Eiropas čempionātos izcīnītās medaļas: 10

 

 

MSĢ audzēkņu sasniegumi 2011.gada janvārī:

Kristens ROZĪTIS - Pasaules Kausa ieguvējs kopvērtējumā jauniešiem;

Ulla ZIRNE - 2.vieta Pasaules Kausa kopvērtējumā jaunietēm;

Kristens PUTINS un Imants MARCINKEVIČS - 4.vieta Pasaules Kausa kopvērtējumā divvietīgajām ekipāžām jauniešiem;

Ieva GUDRAMOVIČA - 8.vieta Pasaules Kausa kopvērtējumā jaunietēm.