Aktualitātes

  ŠONEDĒĻ STARTĒJAM   
  
 
13.12.2019 Nacionālā Līga
                  ''MSĢ/LAT U17'' tiksies ar '' VK Ezerzeme/DU''
 
 
 
09.12. - 15.12.2019 Junioru Pasaules kausa piektais posms 
 

 


 
Kamaniņu braucēji izcīna vietas pirmajā desmitniekā
Pasaules kausa 2. un 4.posmā
 

Vācijā – Kēnigzē trasē aizvadīts Pasaules kausa 4.posms jauniešiem A un 2.posms junioriem kamaniņu sportā.

Junioru ieskaitā no MSĢ startēja divvietīgā ekipāža Eduards Ševics-Mikeļševics/Lūkass Krasts, kuri septiņu ekipāžu konkurencē izcīnīja 7.vietu.

Jaunieši A ieskaitā MSĢ pārstāvju skaits bija krietni vien lielāks. Starp jaunietēm 16.vietu, 38 dalībnieču konkurencē, izcīnīja Justīne Maskale, bet Zanei Kalumai 29.vieta. Jauniešu vidū ātrākais no latviešiem bija Gints Bērziņš – 2.vieta, bet Kasparam Rinkam 7.pozīcija, 47 dalībnieku kokurencē. Divvietīgo ekipāžu ieskaitē mūsu meitenes Viktorija Ziediņa/Selīna Elizabete Zvilna bija devītās ātrākās 16 ekipāžu konkurencē. Savukārt starp jauniešiem, kur Latvijai bija divas ekipāžas Krišjānis Brūns/Vitālijs Jegorovs izcīnīja 5., bet Kaspars Rinks/Ardis Liepiņš 7.vietu 16 ekipāžu konkurencē.

Paldies treneru komandai par ieguldīto darbu!

09.12.2019

 

 


 
MSĢ daudzcīņnieki un soļotājs
izcīna medaļas Preiļos

Aizvadītajā sestdienā – 07.12. Preiļos risinājās ''Preiļu novada atklātais čempionāts vieglatlētikā'', kurā startēja arī MSĢ daudzcīņnieki - Elīza Lemberga, Līva Saleniece, Patrīcija Ozoliņa, Rojs Suveizda, Jānis Šķēle un soļotājs Raivo Liniņš.

Uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena stājās ne tikai Raivo Liniņš, kurš par 19 sek. laboja savu personīgo rezultātu 1000 m soļojumā, bet arī Elīza Lemberga, kura izcīnīja 1.vietu kā 60m/b tā arī tāllēkšanā. Arī Patrīcija Ozoliņa bija spēcīgākā atlēte savā vecuma grupā. Viņai pirmā vieta 60 m un 60m/b skrējienos. Savukārt Jānis Šķēle palika nepārspēts augstlēkšanā, tāllēkšanā un 60m/b.

Sudraba godalgu 60m/b, tāllēkšanā un pildbumbas mešanā izcīnīja Rojs Suveizda, bet pati jaunākā MSĢ pārstāve Līva Saleniece bija trešā spēcīgākā atlēte tāllēkšanā un pildbumbas mešānā.

 

Paldies audzēkņu treneriem Andim Austrupam un Anitai Siliņai – Kažemākai par audzēkņu sagatavošanu startam!

Paldies audzēkņu treneriem Andim Austrupam un Anitai Siliņai – Kažemākai par audzēkņu sagatavošanu startam!

09.12.2019

 

 


 
   
                                                      foto:www.facebook.com/lugelv
 
MSĢ kamaniņbraucēji
teicami uzsākuši dalību Pasaules kausa posmos

Aizvadītajā nedēļas nogalē Austrijā, Iglas trasē, risinājās Pasaules kausa otrais un trešais posms kamaniņu sportā jauniešiem. Latviju tajā pārstāvēja Latvijas junioru izlases dalībnieki - labākie MSĢ kamaniņbraucēji.

Teicamu sniegumu abos posmos parādīja pagājušās sezonas Pasaules kausa ieguvējs Gints Bērziņš. Arī šogad viņš dalību sacensībās uzsācis ar stingru apņemšanos un pārliecību būt Pasaules kausa līderim līdz pat sezonas beigām. Piecdesmit viena dalībnieka konkurencē Gints bija ātrākais braucējs abos sacensību posmos. Otrs ātrākais no latviešiem, otrajā posmā, bija Kaspars Rinks – 8.vieta, kuram pagalam neizdevās sacensību trešais posms – tikai 48.v. piecdesmit viena dalībnieka konkurencē.

Starp jaunietēm labākā no mūsu atlētēm bija Zane Kaluma, kura otrajā posmā izcīnīja 6.vietu. Justīnei Maskalei otrajā posmā 34., bet trešajā 36.vieta četrdesmit divu dalībnieču konkurencē. Frančeska Bona startēja tikai trešajā posmā un izcīnīja 20.vietu.

Divvietīgo ekipāžu konkurencē teicamu sniegumu parādīja jaunietes Viktorija Ziediņa/Selīna Elizabete Zvilna, kuras otrajā posmā izcīnīja 9., bet trešajā pakāpās uz 6.vietu astoņpadsmit ekipāžu konkurencē. Starp jauniešiem stabilu sniegumu parādīja abas mūsu ekipāžas. Kaspars Rinks/Ardis Liepiņš otrajā posmā izcīnīja 5., bet trešajā 4.vietu. Savukārt Krišjānis Brūns/Vitālijs Jegorovs otrajā posmā bija 6., bet trešajā 8. ātrākā ekipāža 17 ekipāžu konkurencē.

 
 
 
                                                                    foto:www.facebook.com/lugelv
02.12.2019
 

 


 
  
MSĢ daudzcīņniekiem teicams starts
''Kuldīgas novada atklātajā čempionātā vieglatlētikā''
 
30.novembrī Kuldīgā risinājās "Kuldīgas novada atklātais čempionāts vieglatlētikā", kurā sekmīgi startēja vairāki MSĢ atlēti. Uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena stājās daudzcīņnieki: Laura Dūma - 1.v.augstlēkšanā (1.65), Jānis Šķēle - 1.v.kārtslēkšanā (3.90), kā arī Viviena Vita Volbeta - 1.v.tāllēkšanā (5.24). Sudraba godalgas augstlēkšanā izcīnīja daudzcīņnieki Elīza Lemberga (1.60) un Jānis Šķēle (1.90). Savukārt Uvis Strazdiņš bija trešais spēcīgākais atlēts augstlēkšanā (1.85). Elīza Lemberga stājās arī uz goda pjedestāla trešā pakāpiena, jo bija trešā spēcīgākā tāllēkšanā (5.01).
Vēl tikai jāpiezīmē, ka daudzi no MSĢ daudzcīņniekiem sacensībās laboja savus personīgos rekordus.
02.12.2019
 

 


 
 
Mērķtiecīga komanda

Šodien Murjāņu sporta ģimnāzijā viesojās Latvijas izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska. Tikšanās reizē ministre ne tikai iepazinās un pārrunāja jautājumus, kas saistīti ar mūsu infrastruktūru, bet arī ikdienas dzīvi – treniņiem, mācību procesu, sadzīves iespējām. Vienlaicīgi ministre pozitīvi novērtēja skolas aktivitāti izaugsmes iespējas meklējot - mērķtiecīga komanda un apņēmība iecerēto sasniegt!

"Paldies ministres kundzei un viņas komandai, kas ar sapratni iedziļinājās MSĢ kolektīva sapņos, priekos un bēdās. Personīgs paldies ministrei Ilgai Šuplinskai par pirmo izbraukuma darba vizīti MSĢ, tās pastāvēšanas laikā! Un paldies visai MSĢ atbalsta komandai'', pēc tikšanās ar Latvijas izglītības un zinātnes ministriju un pašu ministri notikumus komentēja MSĢ direktore Ingrīda Amantova.

25.11.2019

 

 


 
                                                   foto: www.volejbols.lv

Latvija kvalificējas

Eiropas U-18 čempionāta otrajai kārtai

 

Daugavpilī noslēdzies Austrumeiropas Volejbola zonālās asociācijas čempionāts U-17 grupā, kurā startēja arī Latvijas izlase. Tās kodolu, kā zināms, veidoja MSĢ jaunie volejbolisti. Ižšķirošajā cīņā mūsu atlēti trijos setos pieveica Lietuvas vienaudžus un izcīnīja tiesības Latvijas U -18 izlasei startēt Eiropas U – 18 čempionāta otrajā atlases kārtā.

Turnīna B grupā mūsu zēni tikās ar Polijas, Gruzijas un Baltkrievijas vienaudžiem. Pirmajā spēlē ar 0 – 3 cietām zaudējumu pret šā gada Eiropas U – 17 bronzas medaļas ieguvējiem poļiem. Otrajā spēlē pārliecinoši ar 3 - 0 tika pārspēta Gruzija. Bet spēlē pret baltkrieviem ar 1 - 3 atzinām pretinieku pārākumu. Grupu turnīrā izcīnījām trešo vietu un turpinājumā cīnījāmies ar A grupas komandu - Lietuva, kurai mūsu pārākumu nācās atzīt trijos setos.

Informācijas avots: www.sportacentrs.com

25.11.2019

 

 


 
                                                    foto:olimpiade.lv

Latvijas sporta lepnums 100     

Latvijas Sporta muzejs – ar Izglītības un zinātnes ministrijas finansiālu atbalstu ir sagatavojis grāmatas „Latvijas sporta lepnums 100” elektronisko versija. Grāmatā ir stāsti par mūsu sporta zvaigznēm – Olimpisko spēļu, pasaules un Eiropas čempioniem. Tās tapšanā iesaistījās 27 autori, 29 fotogrāfi, organizācijas un privātpersonas. 

'' Latvijas sporta lepnums 100 ''

20.11.2019

 

 


 
 

MSĢ audzēkņi veido Latvijas izlašu kodolu

Rīt – 21.novembrī Daugavpilī sāksies Austrumeiropas Volejbola zonālās asociācijas (EEVZA) čempionāts U-17 vecuma grupā, kurā tiks izcīnīta arī ceļazīme uz 2020. gada Eiropas U-18 čempionāta finālturnīru. Mēs lepojamies, ka Latvijas izlases kodolu veido MSĢ audzēkņi – D.Storķis, K.Ābelītis, A.Čepulis, E.Stieģelis, M.Jonass, K.Cvilikovskis, DŽ. Baumanis, K.Fokerots, K.Kronbergs. Grupu turnīrā mūsu puišiem pretī stāsies Polijas, Gruzijas un Baltkrievijas vienaudži. 

Savukārt kamaniņu braucēji, Latvijas junioru izlases dalībnieki – Lūkass Krasts, Eduards Ševics – Mikeļševics, Gints Bērziņš, Justīne Maskale, Frančeska Bona, Ardis Liepiņš, Viktorija Ziediņa, Zane Kaluma, Kaspars Rinks, Krišjānis Brūns, Vitālijs Jegorovs un Selīna Elizabete Zvilna devušies uz Eiropas trasēm, lai jau 26.novembrī, Austrijā, uzsāktu dalību Pasaules kausa posmos junioriem un jauniešiem.

20.11.2019

 

 


 
  
 
Godinot mūsu Latviju svētkos, svinīgajā pasākumā mēs ne tikai pateicām paldies mūsu senčiem par to, ka mums ir Latvija, bet arī izspēlējām viktorīnu ''25 fakti par Latviju'', kurā nākošie zinošākie pēc mūsu mīļajiem skolotājiem bija 10 b.klases audzēkņi – mūsu nākotnes cerības vīru volejbolā un handbolā.
 
 
Paldies mūsu pasākuma vadītājiem - volejbolistiem Menardai Brīvulei un Patrikam Pinkam, kā arī muzikālā priekšnesuma sniedzējiem volejbolistei Paulai Liepiņai un riteņbraucējam Gustam Lapiņam.
   
19.11.2019 
 

 


 
 

 


 
 
Volejbola nodaļai
spēlēm bagāta nedēļas nogale

Volejbola nodaļas audzēkņi aizvadījuši spēlēm bagātu nedēļas nogali. Latvijas čempionātā ietvaros meitenes – ''Murjāņu sporta ģimnāzija'' tikās ar ''Jelgava'' un ''SK Babīte'' vienībām. Pirmajā mačā ar 1:3 cietām zaudējumu, bet otrajā spēlē ar 3:1 bijām pārākas pār pretiniecēm - ''SK Babīte''.

Nacionālajā līgā vīriešiem, kur startē ''MSĢ/LAT U17'' (sezonas sākumā komanda saucās ''MSĢ/Jaunsardze'') mūsu jaunākie puiši tikās ar ''Daugavpils nov./Daugavpils Tehnikums'' un ''VK Ezerzeme/DU''. Diemžēl šoreiz abās spēlēs nācās atzīt pretinieka pārākumu trīs setu cīņā.

Arī Credit24 Meistarlīgā, kurā startē ''OC Limbaži/MSĢ'' cietām divus - trīs setu zaudējumus. Mūsu pretinieki bija titulētie ''BIGBANK Tartu'' un ''TalTech''

11.11.2019

 

 


 
 
 OC Limbaži/MSĢ
smagā cīņā uzvar VK BIOLARS/Jelgava
 
Divas spēles pagājušajā nedēļā aizvadīja MSĢ volejbola komanda ''OC Limbaži/MSĢ''. Trešdien tikāmies ar ''RTU/Robežsardze'' un cietām zaudējumu 0:3, bet sestdien smagā piecu setu cīņā izcīnījām uzvaru pār ''VK BIOLARS/Jelgava'' vienību.
04.11.2019
 

 


 
 

 ''MSĢ/LAT 2000'' izcīna uzvaru pār  SK ''Latgols'' 

Aizvadītās nedēļas nogalē mūsu handbolisti trijās dienās izspēlēja trīs spēles. Pirmā novembra vakarā tikāmies ar ''ASK/LSPA'' vienību, kur parādījām ne visai labu sniegumu - 21:27.

Dienu vēlāk savās mājās uzņēmām Ludzas ''Latgols''. Pirms šīs spēles mūsu kontā bija viena uzvara astoņās spēlēs un pēdējā vieta turnīra tabulā, bet Ludzas "Latgols" uz spēli ieradās ar trim panākumiem piecos mačos un piekto vietu turnīra tabulā. Jau pašā spēles sākumā demonstrējām ātru uzbrukuma, un Ričarda Juzupa, Ginta Greikša rezultativitāte bija par pamatu, lai spēles pirmo puslaiku noslēgtu ar mazu, bet tomēr handikapu 15:14. Otrā puslaika vidū viesiem izdevās, kaut uz brīdi, iedzīt mūs stūrī 23:17, bet pēc piecu vārtu izrāviena mēs spējām pietuvoties līdz 23:24, tādējādi atgriežot sev cerības uzvarēt. Kā pēc spēles atzina treneris Arnolds Straume - komanda demonstrēja spēcīgu raksturu, kas spēles izskaņā deva – 29:28 par labu ''MSĢ/LAT 2000''.

Trešo spēli aizvadījām pret čempionāta līdervienību ''HK Ogre''. Neraugoties uz to, ka spēles rezultātu atklājām mēs, stabilitāte mums šoreiz nebija un punkti nāca kā pa viļņiem, kas atspoguļojās arī spēles izskaņā 21:38 '' HK Ogre'' labā.

04.11.2019

 

 

 


 

Zanei Kalumai pilns medaļu komplekts

sezonas pirmajās sacensībās

 

Sestdien, 2.novembrī, Siguldas Bobsleja un kamaniņu sporta trases starta estakādē risinājās sacensības “Prezidenta kauss 2019” starta rāvienos. Par patīkamu sezonas sākumu parūpējās mūsu Zane Kaluma, kura izcīnīja uzvaru starp jaunietēm ''A'' vecuma grupā, starp juniorēm bija otra spēcīgākā atlēte, bet uz goda pjedestāla trešā pakāpiena stājās kā trešā spēcīgākā sieviešu konkurencē. Viktorijai Ziediņai otrā vieta starp jaunietēm ''A'' un trešā vieta starp juniorēm. Bet Justīne Maskale bija trešā spēcīgākā vecuma grupā jaunietes ''A''.

Eduardam Ševicam-Mikeļševicam uzvara junioru ieskaitē un trešā vieta vīru konkurencē. Latvijas junioru izlases līderis Gints Bērziņš izcīnīja pirmo vietu starp jauniešiem ''A'' un otro vietu junioru ieskaitē. Trešais spēcīgākais juniors bija Lūkass Krasts. Jaunieši “A” konkurencē otrā un trešā vieta attiecīgi Kasparam Rinkam un Valtam Pavlovam.

Divvietīgo ekipāžu konkurencē junioru puišu un meiteņu grupā startēja pa vienai ekipāžai – Eduards Ševics-Mikeļševics/Lūkass Krasts un Anda Upīte/Justīne Maskale.

 

Jaunieši “A” divvietīgo ekipāžu konkurencē pārākas divu starta rāvienu summā bija meitenes Viktorija Ziediņa/Selīna Elizabete Zvilna, apsteidzot visas puišu ekipāžas. Otrā vieta Kasparam Rinkam/Ardim Liepiņam, bet trešie Krišjānis Brūns/Vitālijs Jegorovs. Arī starp jaunietēm “A” ātrākās bija Ziediņa/Zvilna, bet otrā vieta Martai Robežniecei/Kitijai Bogdanovai.

04.11.2019

 

 


 
 
Un kāda ir tava ikdiena?
 
Kamēr lielākā daļa jauniešu visā pasaulē svinēja helovīnu, mēs ceturdienas vakarā tikāmies skolas aktu zālē, lai pasākumā "Caur citu acīm" kaut mazliet iejustos sava klases biedra sporta veida ikdienā, pildot kādu no piedāvātajiem uzdevumiem vieglatlētikā, volejbolā, riteņbraukšanā, kamaniņbraukšanā un handbolā. Mēs sadalījāmies komandās ar atraktīviem, jautriem nosaukumiem -  Jaunkrimuldas virzuļi, Begimoti, Palma, KOMATIŅI, Kebabiņi, Ķirbja galvas, Komatiņš, Džimičangdžo, Caur brilli, Gulētāji un centāmies iepazīt, izprast viens otru tuvāk. Tas bija jautrā noskaņā pavadīts helovīna vakars. Paldies komandām, audzinātājām  un arī līdzjutējiem!
 
01.11.2019 
 

 


 
 
Monoizrāde ''Dzejnieks un laiks''

Ieskandinot patriotisma mēnesi, skolā viesojās aktieris Ēriks Vilsons ar monoizrādi ''Dzejnieks un laiks''. Tā bija dalīšanās savās pārdomās par Aleksandra Čaka dzeju un strēlniekiem. Pavisam droši šo izrādi varam dēvēt par patriotiskās audzināšanas stundu - dzejnieka uzruna šodienas cilvēkam. Vēsture, laiks un apstākļi, kas veidoja strēlniekus. Strēlniekus, kuru virzība, nozīmība nav vērtējama viennozīmīgi. Kas bija latviešu strēlnieki? Ko par viņiem zinām šodien? Vai mums pietiktu spīta un mīlestības, lai aizstāvētu savu dzimteni, ziedojot savu dzīvību? Šodien, šajā laikā, šajos apstākļos? Tie bija jautājumi uz kuriem atbildi mēs meklējām katrs pats sevī.

01.11.2019

 

 


 
 

Un cik valodas zini Tu?

Atbildēt uz šo jautājumu mūs aicināja stāstniece no Ventspils Līga Reitere  nodarbībā “Valodas bagātība - izloksnes un apvidvārdi”Tā bija atraktīva nodarbība, kurā skolēni iepazina stāstnieces darbu, klausījās tāmnieku dialekta demonstrējumu. Iepazina izloksnes un apvidvārdus, vērojot uzskates materiālus, lasīja un tulkoja īsus tekstus dialektos, mācījās izprast, kas ir dialekti – valodas paveidi, to izloksnes, gramatikas īpatnības un raksturojošie apvidvārdi. Un kā lekcijas beigās visi kopā noskaidrojām, tad mēs katrs zinām daudz vairāk kā tikai dzimto valodu, valsts valodu un vismaz vienu svešvalodu. Mēs zinām un lietojam arī tādus valodas veidus kā - ķermeņa valoda, simbolu valoda, žestu valoda utt..

Paldies lektorei par jauko tikšanos un gūtajām zināšanām! 

    

28.10.2019

 

 


 
 
MSĢ kamaniņu braucēji
uzsāk jauno sacensību sezonu 

Jauno sacensību sezonu šonedēļ uzsāks MSĢ kamaniņu braucēji. Kā jau ierasts, pirmās sacensības būs ''Prezidenta kauss'' starta rāvienos. Pēc šīm sacensībām MSĢ atlēti - Latvijas junioru izlases dalībnieki, finansiālu apsvēru dēļ izlaižot 1.Pasaules kausa posmu ASV, dosies uz Pasaules kausa 2. un 3.posmu, kuri risināsies Austrijā Insbrukas trasē. Savukārt pārējie atlēti cītīgi trenēsies, lai  šī gada izskaņā spētu cīnīties par godalgotām vietām ''Latvijas kauss 2019'' sacensībās. 

Mēs lepojamies, ka Latvijas junioru izlases līderis ir MSĢ audzēknis Gints Bērziņš''Gribas aizbraukt uz Olimpiskajām spēlēm. Sapnis ir ne tikai aizbraukt, bet arī pacīnīties par labām vietām,'' sarunā ar Latvijas kamaniņu sporta federāciju atzīst pats atlēts, kuram šīs sezonas galvenais starts būs Jaunatnes Ziemas olimpiādē. Pilnu interviju lasiet šeit

28.10.2019